Yhteystiedot

Ota yhteyttä ja kerro kuinka voimme auttaa.

E.Ahlströmin asiakaspalvelu

Asiakaspalvelumme on avoinna arkisin klo 8-16.

Meidät saat kiinni:

puhelimitse numerosta 010 3495 100
sähköpostilla osoitteesta asiakaspalvelu@eahlstrom.fi

Katso myynnin yhteystiedot

Creative studio

Kuortaneenkatu 1
00520 Helsinki

Creative studio on avoinna ajanvarauksella arkisin klo 8-16. Varaa aika asiakaspalvelustamme inspiraatiokäynnille tai suunnitteluun! 

 

Creative studiomme sijaitsee Elimäenkadun ja Kuortaneenkadun kulmassa.

  • Pääset paikalle kätevästi julkisilla joko Mäkelänkadun tai Teollisuuskadun bussi- ja raitiovaunuyhteyksillä. Pasilan asemalta on noin kilometrin kävelymatka.

  • Autoilijoille rakennuksemme alakerrassa on maksullinen Aimo Park. 

     

Varasto

Vuosaaren logistiikka-alue N1
Seilorinkatu 1 D 3.1 (D-rakennus)
00980 Helsinki

 
Varastomme on avoinna arkisin klo 7-14. Sovi varastolla käynti aina etukäteen.
Katso lähestymiskartta
 

Varaston yhteystiedot:

Logistiikkapäällikkö Matti Pirhonen
matti.pirhonen@eahlstrom.fi
p. 010 3495 399, 050 5667 538

Vuorovastaava Virpi Peltonen
virpi.peltonen@eahlstrom.fi
p. 010 3495 387, 040 451 4045

 

 

Johto

Toimitusjohtaja, CEO, yrittäjä Petri Nupponen
petri.nupponen@eahlstrom.fi
p. + 358 40 709 3314

Myyntijohtaja, yrittäjä Teija Sääksmäki
teija.saaksmaki@eahlstrom.fi
p. +358 50 467 7061

 

Markkinointi ja digi

CDO Riikka Hytönen
p. +358 45 7750 3016
riikka.hytonen@eahlstrom.fi

Verkkokaupan sisällöntuottaja Reeta Hakala
reeta.hakala@eahlstrom.fi

 

Markkinointi- ja viestintäpäällikkö Johanna Suni
johanna.suni@eahlstrom.fi
p. +358 40 515 4216
 

 

Hankinta

Hankintapäällikkö Pinja Tolvanen
pinja.tolvanen@eahlstrom.fi
p. 010 3495 247, +358 45 7750 0056 ja

Valikoimapäällikkö Heidi Sandell
heidi.sandell@eahlstrom.fi
p. 010 3495 275 

Ostajamme Jennimaria Niemen, Marjo Airaksisen ja ostokoordinaattorimme Anna Paanasen, Sanna Kokon ja Maren Heijarin tavoitat osoitteesta
osto@eahlstrom.fi

 

Baltia

Tytäryhtiömme E.Ahlström Baltics Tallinnassa palvelee Viron ja Baltian asiakkaita
info@eahlstrom.ee
www.eahlstrom.ee

 

Laskutustiedot

Otamme laskut vastaan sähköisesti.
Operaattori: Opus Capita Solutions
Y-tunnus: 2570110-2
Verkkolaskuosoite: 003725701102
OVT tunnus: 003725701102 
Välittäjän ja operaattorin tunnus: E204503

Laskutukseen liittyvissä asioissa voit olla yhteydessä Pirjo Mikkoseen 
pirjo.mikkonen@eahlstrom.fi
p. 010 3495 268